KLİMA SANTRELLERİ

BLUE LINE KLİMA SANTRALİ :


 HSK'nın dördüncü nesil klima santrali dizaynı olan BLUELINE Klima Santrali eloksallı aluminyum profil geçme sistemi içerip, iç cidarı galvaniz sacla kaplıdır. HSK patentli özel sızdırmazlık ve çift contalı genel tasarıma sahip olan HSK BLUELINE Klima Santralleri, panel-aluminyum profil bağlantılarında civata ve somun gerektirmeyen aluminyum profil geçme sistemine sahiptir. B2 yangın sınıfında poliüretan veya A1 yangın sınıfında taş yünü ısı ve ses yalıtımına sahip olan BLUELINE Klima Santrali'nin dış cidarı galvalum üzeri epoksi astar ve polyester son kat olup plastik koruyucu film kaplıdır.
TASARIM ÖZELLİKLERİ :
  • HSK patentli özel sızdırmaz, çift contalı genel tasarım.
  • Panel - alüminyum profil bağlantılarında civata ve somun gerektirmeyen, HSK patentli alüminyum profil geçme sistemi.
  • Alüminyum özel profil karkas.
  • Çift cidarlı yapı ve B2 yangın sınıfında poliüretan ısı ve ses izolasyonu
  • Dış cidar Galvaniz üzeri epoksi astar ve polyester son kat boyalı olup, plastik koruyucu film kaplı.
  • İç cidar galvaniz sac.
  • % 30 Cam elyaflı nylon-6 plastik köşe elemanı.
  • Mukavemet ve taşıyıcılık için, galvaniz sactan köşe bayrak sacları.
  • Kolay servis imkanı sağlayan özel, pirinç malzeme üzeri krom kaplı kilit sistemi.
  • Geliştirilmiş, kaynaksız, alüminyum veya polipropilen malzemeden damla tutucu.
  • Paslanmaz çelik su tahliye tavası.
  • İleri ve geriye eğik kanatlı, radyal fanlar.
  • İhtiyaca göre, her türlü hava filtreleri.
  • Kolay kayış kasnak ayarı yapmaya olanak veren, üç eksenli hareket kabiliyetine sahip, kayış gerdirme sistemi.
  • İçten gizli dişli mekanizmalı hava damperleri, (flanşları dahil) komple alüminyum ve aerofil kanat profili hava damperleri. 

ELEMANLAR :


1.RADYAL FANLAR :

    Klima santrallerinde, ileriye ve geriye eğik kanatlı, çift emişli, radyal fanlar kullanılmaktadır. Bu fanlar, statik ve dinamik balansları yapılmış olarak tamamen galvanizli sactan üretilmiş ithal fanlardır. Fanlar, büyüklüklerine ve özelliklerine göre uzun çalışma ömrüne sahip rulmanlarla yataklanmıştır. Klima santralının çalışma şartlarına göre, isteğe bağlı olarak Kıvılcım çıkartmayan Spark Proof fanlar veya yüksek sıcaklığa dayanıklı Taunus tipi tek emişli fanlar kullanılabilmektedir.
2.ELEKTRİK MOTORLARI :

    Klima santrallerinde standart olarak 2,4,6 veya 8 kutuplu, IP 54 koruma sınıfında, F izolasyon sınıfında, 3 fazlı, 50 Hz, 380 V motorlar kullanılmaktadır ve bu motorlar fanın çektiği güçten ortalama %20 daha yüksek güçte seçilmektedir. İsteğe bağlı olarak çift devirli, IP55 koruma sınıfında, kıvılcım yaratmayan yapıda elektrik motorları kullanmak mümkündür.

3.TAHRİK ELEMANLAR :

    I Standart olarak SPA, SPB VE SPC tipinde konik burçlu dökme demir kasnaklar ve kayışlar kullanılmaktadır. Kayış gerginliğini ayarlamak ve kayışların düzgünlüğünü sağlamak için üç eksende hareket kabiliyetine sahip bir gerdirme sistemi kullanılır. İsteğe göre, 11 kW motor gücüne kadar ayarlı kasnak kullanılabilmektedir.


4.FİLTRELER :

    Filtrelere kolay servis verilmesini ve üst düzeyde sızdırmazlık sağlamak için yeni filtre kaset dizaynı yapılmıştır. Filtre malzemesi olarak isteğe göre sentetik elyaf veya cam elyaf kullanmak mümkündür. Panel Filtrelerde: G3 ve G4 tipi filtreler kullanılmaktadır. (EU3 ve EU4) Torba Filtrelerde: F6, F7, F8 ve F9 tipi filtreler kullanılmaktadır. (EU6, EU7, EU8 ve EU9) Hepa Filtrelerde: H10, H11, H12, H13 ve H14 tipi filtreler kullanılmaktadır. Bunların dışında metalik filtre ve karbon filtre gibi isteğe bağlı filtreler de kullanmak mümkündür.
5.BATARYALAR :

    Klima santrallerinde, kullanım amacına göre ısıtma, soğutma, direkt genleşme ve buhar bataryaları kullanmak mümkündür. Batarya malzemesi olarak, hem kanat hem de boru için bakır veya alüminyum olabileceği gibi buhar bataryaları için de çelik boru çelik kanat batarya kullanılabilmektedir. Değişen kapasitelere göre boru sıra sayısı 8' e kadar çıkabilmektedir ve bataryalar kızaklı taşıyıcılar üzerine monte edilirler. Soğutucu batarya yoğuşma suyu tavaları standart olarak paslanmaz sactan imal edilmektedir. Bataryadan kopan su damlacıklarının diğer hücrelere geçmemesi için kullanılan özel formlu damla tutucular, polipropilen malzemeden yapılmıştır.
6.ELEKTRİKLİ ISITICILAR :

    Standart elektrikli ısıtıcılar, çelik boru çelik kanatlı imal edilirler. Emniyet termostadı standarttır. Paslanmaz çelik boru ve paslanmaz çelik kanat ile de üretmek mümkündür.
7.ISIS GERİ KAZANIM :

    Alüminyum plakalı, ısı tekerleği, freonlu serpantin veya sulu serpantin tipi, ısı geri kazanımı ekipmanları kullanılabilir.

8.NEMLENDİRİCİLER :

    Birkaç farklı tipte nemlendirici seçmek mümkündür:
• Adyabatik buharlaştırmalı pedli tip: Paslanmaz çelik drenaj tavası, selüloz esaslı buharlaştırma pedi, pompa, flatör, emiş filtresi standarttır.
• Elektronik buharlı tip: Buhar silindiri, daldırma elektrotlar, paslanmaz buhar distrübütörü ve elektronik kumandamodülü standarttır.
• Elektronik ultrasonik tip: Ultrasonik, titreşim plakaları, deiyonizasyon ekipmanı, elektronik kumanda modülü standarttır.
• Adiyabetik yıkayıcılı tip: Fıskiye ve dağıtım boruları plastik esaslıdır. Flatör pompa emiş filtresi, polipropilen damla tutucu ve hava yönlendiricisi standart.

9.SUSTURUCULAR :

    Temel olarak galvanizli sac, cam yünü ve cam tülünden üretilmektedir. Yanmazlık sınıfı DIN 4102'ye göre A2'dir.
10.KONTROL DAMPERİ :

   
   Standart olarak alüminyum çerçeve alüminyum aerofil kanatlarla, plastik içten gizli dişli mekanizma ve yatak elemanlarından mamuldür. Dişli çarkları, dış ortamın toz ve kirinden etkilenmemesi için gizli olarak tasarlanmıştır. Kanatlar, kenar profilleri, sızdırmazlık contaları ile donatılmıştır.

11. ESNEK BAĞLANTILAR
Fan santral gövdesi bağlantısı, standart olarak yüksek dayanımlı, titreşimi sönümleyici, esnek konnektörler ile sağlanır.

12. HAVA YAYICI
Standart olarak delikli saçtan imal edilen hava yayıcıları, fan ile filtre hücresi arasında veya fan ile susturucu arasında ve nemlendiriciden önce kullanılır. 

13. AKSESUARLAR
Etanj tavan aydınlatma armatürleri ve lambaları, kablo, etanj anahtar ve gözetleme camı gibi aksesuarlar isteğe bağlı olarak kullanılırlar.

   

Adres: Velibaba Mah. Ankara Cad. No:200/A Pendik/İSTANBUL Gsm : 0532 594 98 14 Tel : (0216) 307 42 43 Fax : (0216) 307 42 62